Marka Hakları Koruma

Marka, ticari hayata çok önemli bir konuma sahiptir. Bir işletme, şirket ya da bireysel bir girişimin diğer rakiplerinden ayırt edilebilmesi, ürün ve hizmetlerinin bilinirliliğinin korunabilmesi marka sayesinde mümkün görünsede aslında koruma işlemini süreç itibariyle marka vekilleri ile yönetilmelidir yani marka haklarını “marka vekillerikoruyabilir.

Marka Hakları Koruma konusunda profesyonel bir Dijital Reklam Ajansına ihtiyacınız varsa, buradan iletişime geçin.

Marka Hakları Koruma

Marka Hakları Koruma nedir?

Marka Hakları Koruma tescil işleminden sonra başlar. Marka Yönetimi (Tescil ve Takip) sonrası markanız üzerinde yasal haklara sahip olmuş olursunuz. Marka Hakları Koruma işlemini ulusal marka bültenlerini izleyerek ve gözlemleyerek takip etmelisiniz. İlgili bültenlerde marka haklarınızın ihlalleri durumunda yasal olarak dava açabilir ya da hukuki bir yardıma başvurabilirsiniz. Firmamız bu süreci sizin adınıza takip eder. Dilerseniz rakiplerinizin de yakından takibi yapılarak yeni bilgileri sizlere raporlayabiliriz.

Ekibimiz Marka Hakları Koruma hizmetinin yanında firmaların markalaşması adına Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı, Dijital Marka Stratejisi, Marka Kimliği Oluşturma, Bilişim Hukuku hizmetlerini de vermektedir.

Markalar başvurunun yapıldığı tarih, saat ve dakika itibariyle koruma altına alınmış olur. Marka başvurusu gerçekleştirirken marka isimi haricinde logo tescili ile de marka kimliğini koruma altına alırsınız.

Bu süreçten sonra hizmet vermiş olduğunuz ürün ve ya hizmetlerle ilgili sınıf belirlemesi yapılır, sektörünüz de rakiplerinizden ayırt edileceğiniz koruma altına alınmış markanızla faaliyetlerinizi sürdürürsünüz.

 

Bu süreçte sadece markalaştırma süreci tamamlanmış olarak bakmamanız gerekmektedir. Asıl marka haklarınızı koruma süreci yeni başlıyor demektir. Markanızın başkaları tarafından kullanılması karşısında yasal haklarınızı takip edebilecek profesyonel bir desteğe ihtiyacınız var. Haklarınızın ne olduğu konusunda ve bu haklardan yararlanabilme yolunu size bünyemizde bulunan marka vekilleri ile sağlıyoruz.
Modeno Digital olarak, istiraklerimizden olan MODENO PATENT marka haklarını koruma konusunda uzman kadrosu ile Marka Hakları Koruma hizmetini vermektedir.

"Büyük şirketler büyük ürünler üzerine kurulur."
Elon Musk

Marka Hakları Koruma ile Markanıza Değer Katın


Marka Hakları Koruma işlemi komplike bir işlemdir yani sadece marka tescili ile değil, marka vekillerinin tescilinden sonra gerekirse hukuki haklar da planlamaya dahil edilmelidir.

Normal süreç olarak bir marka vekilimiz tarafından marka araştırmanızı yaparız ardından marka tescili başvurunuzu gerçekleştiririz. Marka tescil işlemlerinden sonra markalaşma ve kurumsallaşma sürecin başlar. Marka yatırımlarınız bu aşamada daha değer kazanır hem yatırımlarınızı hem de kurumsal marka kimliğinizi daha güvenli adımlarla yönetebilirsiniz.

Bu süreçler tamamlandıktan sonra "markamı nasıl korurum" sorusunu sorduğunuzu biliyoruz. Marka haklarının korunması aslında markanın tescili ile başlar.

Eskişehir Marka Hakları Koruma hizmetini planlarken, Marka tescili konusunda başarı ile markalaşma sürecine katkıda bulunduğumuz çalışma sistemimiz aslında şu aşamaları içerir;

 • Marka ve Danışmanlık
 • Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı
 • Dijital Marka Stratejisi
 • Marka Kimliği Oluşturma
 • Alan Adı Tescil İşlemleri
 • Marka Hakları Koruma
 • Bilişim Hukuku
 • Marka Hakları Koruma

  Marka Hakları Koruma hizmetimizden önce markanızın araştırlması ve tescil edilebilirliğinin mümkün olup olmadığınının bilgisini size verebiliriz. Hemen markanızı koruma altına almak için size ücretsiz bir analiz sunabiliriz.

  Marka Hakları Koruma online teklif!

  Online TEKLIF Alın!

  Marka Hakları Koruma projeniz için en uygun ve profesyonel teklifi alabilirsiniz. Marka Hakları Koruma teklifiniz mesai saatlerinde, aynı gün içerisinde tarafınıza ulaştırıyoruz. Marka Hakları Koruma proje detaylarını için ekip arkadaşlarımızı size yönlendirebiliriz. 

  ONLİNE TEKLİF AL >>
  Marka Hakları Koruma bize ulaşın!

  Sorunuz mu var?

  Marka Hakları Koruma hizmetimizle ilgili aklınızda bir soru varsa eğer, uzman ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyar. Marka Hakları Koruma ile ilgili tüm istek, talep, destek, şikayet ve önerilerinizi bizlere iletebilirsiniz.

  BİZE ULAŞIN >>

  bizden haberler

  Modeno Digital, Online ve Offline hizmetlerde her zaman en son teknoloji ve teknikleri kullanarak, çalıştığı firmalar tarafından talep edilen hizmetlerin kusursuz bir şekilde teslim edilmesi için çalışır.
  Sizin için hazırladığımız bizden haberler köşesinde de; Djital tasarım ve reklam dünyasının son gelişmelerini Sosyal Medya, Sosyal Medya Reklamcılığı, Web Tasarımı ve Programlama, Dijital Pazarlama, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Marka ve Danışmanlık, Raporlama - Analiz alanlarında trend ve güncel haberler bulunmaktadır.

  Yardıma mı ihtiyacınız var?

  İşinizi dijitale taşımak, rakiplerinizin önüne geçmek ve dijital'in gücü ile işinizi büyütmek istiyorsanız, biz buradayız.
  Bize bir mesaj bırakın, ekip üyelerimizden biri maksimum 24 saat içerisinde size geri dönecektir.