Alan Adı
  • 6 Mart 2021

Alan Adı

Alan Adı Nedir?

Marka ve İşletmelerin, tıpkı fiziksel satış için kullandığı kendi ile bütünleşmiş isimlerinin internette bulunan karşılığı alan adlarıdır.
Kurumsal Kimliğinizi yansıtacak ve dijital alanda müşterileriniz ve potansiyel müşteriler ile iletişim aracı olacak Kurumsal Web Sitesi, ürün ve hizmetlerinizi doğrudan satışa sunabileceğiniz bir E-Ticaret Sitesi gibi web tasarım ve yazılım projelerini bir isim altında gerçekleştirmenin ilk adımı alan adı seçimi ve alan adları tescilinden geçmektedir.

Her Marka Tescillemiş olduğu kurumsal kimliğini ve markasını dijital alanda korumak ister ve mutlaka korumalıdır. Alan Adları farklı uzantılara sahip, lokasyonel ve çok lokasyonlu olabildiği gibi özel ve jenerik ifadeler barındıran şekillerde tescillenebilir.

Marka ve Şirket unvanına göre com.tr alan adı tescili gerçekleşebileceği gibi dernekler için org.tr, avukatlar için av.tr gibi birçok farklı şekilde alan adları tescil işlemleri yapılabilmektedir.

Alan Adı Nedir?

Alan Adı Nedir?

Modeno Digital olarak Eskişehir Marka ve İşletmelerin Alan Adları Tescili sürecini yönetiyor, en uygun, kurumsal kimliğinizi ve beklentilerinizi karşılayacak şekilde alan adları tahsis işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. Alan Adı alabilmeniz için gerekli belge ve bilgileri markanızın adına hazırlıyor ve tescil işlemlerini yapıyoruz.