Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı

Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı, bir markayı görsel olarak temsil eden tüm unsurlardır. Bu isim, logo, stil, yazı tipleri, renkler, simgeler ve resimler olabilir. Bu unsurlar markayı tüketicilerin ve müşterilerin zihnindeki diğer markalardan görsel olarak ayırır.

Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı konusunda profesyonel bir Dijital Reklam Ajansına ihtiyacınız varsa, buradan iletişime geçin.

Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı

Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı nedir?

Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı ; bir şirketin müşterilerine doğru imajı göstermek için oluşturduğu tüm unsurların toplamıdır.
Markanızı yükseltmeye, değer kazanmasına karar verdiğiniz için buradasınız ve süreç boyunca size rehberlik edebilecek ve tam istediğiniz sonucu elde etmenize yardımcı olabilecek uzmanlardan oluşan bir ekiple Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı, Dijital Marka Stratejisi, Marka Kimliği Oluşturma, Marka Yönetimi (Tescil ve Takip), Alan Adı Tescil İşlemleri, Marka Hakları Koruma, Bilişim Hukuku konularında size destek vereceğiz.

Marka kimliği ile ilişkilendirilen Kurumsal Kimlik Tasarımı, sizi müşterileriniz tarafından anında tanınabilir kılan şeydir. Hedef kitleniz marka kimliğinizi ürün veya hizmetinizle ilişkilendirecek ve bu kimlik, siz ve müşterileriniz arasındaki bağı kuran, müşteri sadakati oluşturan ve müşterilerinizin markanızı nasıl algılayacağını belirleyen şeydir.

 

Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı, sizi rakiplerinizden ayıran ve müşterilerinize kim olduğunuzu ve sizinle çalışmaktan neler bekleyebileceklerini gösteren şeydir. Markanızın olumlu bir şekilde algılanmasını istiyorsanız, marka kimliği ile müşterilerinize kim olduğunuzu doğru bir şekilde gösteren tasarımlar oluşturmanız çok önemlidir.

 

"Marka, sesi olan, duygu uyandıran ve mesaj yayan bir kişidir."
Richie Norton

Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı ile Markanıza Değer Katın


Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı, marka algılanma biçimini belirleyecek somut unsurlardır. Logonuz, ambalajınız, web tasarımınız, sosyal medya grafikleriniz, kartvizitleriniz ve çalışanlarınızın giydiği üniformalar vb. gibi şeyler.

Başka bir deyişle; kurumsal kimlik tasarımınızı oluşturmak = marka kimliğinizi oluşturmak = marka olarak kim olduğunuzun doğru bir ifade ile anlatarak, başarılı bir girişim olmak demektir.

Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı oluşturmaya başlamadan önce, sıfırdan başlamak ve tasarım yapınızın temellerini netleştirmek gerekir: marka kimliğine göre oluşturulan kurumsal kimlik tasarımlarının belli başlı yapı taşları vardır.

Tipografi bunlardır biridir. Tipografi, markalama materyalleriniz için seçtiğiniz yazı tipi (ve ya türü) ile ilgilidir. Logo yazı tiplerini ve marka yazı tiplerini akıllıca seçmek özellikle önemlidir. Markanızın güvenilir, geleneksel ve biraz eski moda görünmesini istiyorsanız bu klasik tipografi harikadır. Düz kenarlara sahip olan yazı tipleri, markalara daha şık ve modern bir his verir. El yazısı benzeri slime çizgilerle oluşturulan yazı tiplerini kullanmak markanıza lüks veya feminen bir his katmanın harika bir yolu olabilir. Özetle; Tasarlanan tipografi markanız hakkında çok şey söyleyecektir,

Bunların haricinde de potansiyel müşterileriniz de dahil olmak üzere, insanların farklı renklerle psikolojik bağları vardır ve marka renklerini ve logo renklerini stratejik olarak kullanmak , markanızın hedef kitleniz tarafından nasıl algılandığı üzerinde ciddi bir etkiye sahip olabilir.
Eskişehir Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı hizmetini sağlarken size şu konularda da yardımcı olabiliriz;

 • Marka ve Danışmanlık
 • Dijital Marka Stratejisi
 • Marka Kimliği Oluşturma
 • Marka Yönetimi (Tescil ve Takip)
 • Alan Adı Tescil İşlemleri
 • Marka Hakları Koruma
 • Bilişim Hukuku
 • Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı

  Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı hazırlanırken tasarım biçimlerinin de önemi çok büyüktür. Daireler, ovaller ve elipsler gibi yuvarlak şekiller içeren markalar, topluluk, birlik ve sevgi duyguları tetikleyen biçimsel tasarımlardır.

  Kareler, dikdörtgenler ve üçgenler gibi düz kenarlı şekiller , insanların gücü ve verimliliği düşünmesini sağlar. Açısal çizgiler ise istikrar ve güvenilirlik hissi yaratır, ancak dikkatli olunması gereken noktalar vardır.

  Şekiller dinamik renkler gibi eğlenceli bir şeyle dengelenmezse, kişisel bağlaşım hissedilemez ve müşterilerinizle bağlantı kurmada başarısız olabilirler.

  Düz çizgilerin de kendine özgü etkileri vardır: Dikey çizgiler değer ve gücü, yatay çizgiler ise huzur ve yumuşak hisleri gösterir. Tasarım planlaması tüm bu unsurlar gözetilerek yapılır.

  Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı online teklif!

  Online TEKLIF Alın!

  Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı projeniz için en uygun ve profesyonel teklifi alabilirsiniz. Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı teklifiniz mesai saatlerinde, aynı gün içerisinde tarafınıza ulaştırıyoruz. Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı proje detaylarını için ekip arkadaşlarımızı size yönlendirebiliriz. 

  ONLİNE TEKLİF AL >>
  Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı bize ulaşın!

  Sorunuz mu var?

  Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı hizmetimizle ilgili aklınızda bir soru varsa eğer, uzman ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyar. Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı ile ilgili tüm istek, talep, destek, şikayet ve önerilerinizi bizlere iletebilirsiniz.

  BİZE ULAŞIN >>

  bizden haberler

  Modeno Digital, Online ve Offline hizmetlerde her zaman en son teknoloji ve teknikleri kullanarak, çalıştığı firmalar tarafından talep edilen hizmetlerin kusursuz bir şekilde teslim edilmesi için çalışır.
  Sizin için hazırladığımız bizden haberler köşesinde de; Djital tasarım ve reklam dünyasının son gelişmelerini Sosyal Medya, Sosyal Medya Reklamcılığı, Web Tasarımı ve Programlama, Dijital Pazarlama, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Marka ve Danışmanlık, Raporlama - Analiz alanlarında trend ve güncel haberler bulunmaktadır.

  Yardıma mı ihtiyacınız var?

  İşinizi dijitale taşımak, rakiplerinizin önüne geçmek ve dijital'in gücü ile işinizi büyütmek istiyorsanız, biz buradayız.
  Bize bir mesaj bırakın, ekip üyelerimizden biri maksimum 24 saat içerisinde size geri dönecektir.