Web Sitelerinde En Yaygın Hatalar
  • 6 Aralık 2022

Web Sitelerinde En Yaygın Hatalar

Web Sitelerinde En Yaygın Hataları Modeno Digital olarak Eskişehir Web Tasarımda en yaygın 5 hata olarak anlattık.

İşletmeler için Web Siteleri, işletmenin misyonunu, değerlerini ve vizyonunu ve ayrıca satılan ürünleri veya sağlanan hizmetleri sunabilmek için bir vitrin, bir dijital kanaldan başka bir şey değildir. Herhangi bir şirketin dijital başarısı için gerekli olsa da, herhangi bir web sitesini çevrimiçi hale getirmek yeterli değildir, planlama gerektirir. Bunu düşünerek, bu süreçte size yardımcı olmak için, Web Sitelerinde En Yaygın Hataları ayırdık, yazımızda inceleyebilirsiniz.

Web Sitelerinde En Yaygın Hataları öğrenin

Dijital pazarlamada web sitesi, markaları ve şirketleri tanıtmak ve yeni müşteriler çekmek için önemli bir araçtır. İnsanlar, şirketinizin geçmişi, hangi ürün veya hizmetlerin olduğunu, nasıl çalıştıkları ve satın alınabilecekleri hakkında bilgi edinir, iletişim bilgilerini alır ve şüpheleri giderir.

Bu nedenle, önerilen hedeflere ulaşmak için sitenin oluşturulmasının iyi planlanması çok önemlidir. Ancak, izlenmesi gereken tüm adımları tanımlamış olmanın yanı sıra, ne YAPMAYACAĞINIZI bilmek de önemlidir.

Bu bağlamda web sitesi kurmaktan bahsederken çok sık yapılan Web Sitelerinde En Yaygın Hataları vardır: Kötü hosting, iyi bir tasarıma yatırım yapmamak, web sitesinin yapısal planlamasını atlamak, SEO için optimizasyonu unutmak ve yanıt vermeyen bir web sitesi ile yavaş bir web sitesi sunmak.

Web Sitesinin Yapısal Planlamasını Atlamak

Bir web sitesi oluştururken, tatmin edici bir sonuç elde etmek için yapısal planlama çok önemlidir. Bu adımda hedef kitle, sitenin amaçları gibi konuların tanımlanması ve her sayfada yer alacak bilgilerin planlanması gerekmektedir.

Web Tasarımcıları genellikle, bitmiş sitede hangi bilgilerin bulunacağını görselleştirebilmeniz için tüm sayfaları ve alt sayfaları içeren bir site iskeleti oluşturur. Site yayına girene kadar tüm yaratımı yönlendiren bu planlamadır.

Hatalı Hosting Seçimi (Hatalı Barındırma)

Web siteleri oluştururken yapılan klasik bir hata, iyi bir barındırma sağlayıcısı tutmamaktır. Sağlayıcı, web sitesini her zaman aktif ve çalışır durumda tutmaktan sorumlu şirketten başka bir şey değildir. Bu nedenle, web sitenizi çalışır durumda tutmak çok önemlidir.

İdeal olan, piyasada iyi bir üne ve deneyime sahip güvenilir bir sağlayıcı kiralamaktır. Ayrıca, sağlanan hizmetin web sitenize erişim veya veri talebinizi karşılaması da önemlidir.

İyi tasarıma yatırım yapmamak

Potansiyel bir müşteri web sitenize girdiğinde, göz atma deneyiminin tatmin edici olması zorunludur. Bu bağlamda sayfaların tasarımı tüm farkı yaratan ve çoğu zaman yapılacak bir satın alma için belirleyici olan bir unsurdur.

Bu neyin yapıldığı veya güzel olduğuyla ilgili bir tartışma değil çünkü bu iki kavram özneldir. Ancak, web sitenizin güzel görünmesini ve anlam ifade eden düzen, renkler, semboller ve diğer grafik öğeleri içermesini sağlamak önemlidir. Bu nedenle Web Sitelerinde En Yaygın Hatalardan birisi tasarım konusunda doğru işler yapmamaktır.

SEO Optimizasyonunu Unutmak (SEO yapmamak)

İşletmenizin bir web sitesi varsa, harika. Ancak gerçek şu ki, bir web sitesine sahip olmanın ve potansiyel tüketiciler tarafından bulunmamanın bir anlamı yok, değil mi? Günümüzde arama motorlarında yer almak için bazı stratejiler benimsemek gerekmektedir.

SEO için optimizasyon (arama motoru optimizasyonu), sıralamayı, yani web sitenizin sayfalarının ağırlıklı olarak Google’daki konumunu iyileştirmeyi amaçlayan bir dizi uygulamadır. Bu şekilde, bir kişi belirli bir ürün veya hizmeti anahtar kelimeler ve ilgili terimler kullanarak aradığında, en iyi optimize edilmiş sayfalar ilk sayfalarda ve konumlarda görünecektir.

Web Sitelerinde En Yaygın Hatalar 2024 - web sitelerinde en yaygin hatalar - Modeno Digital

Web Sitenizde Yavaşlık, Açılmayan Web Sayfaları ve Yanıt Vermeyen Site

Web Sitelerinde En Yaygın Hatalar arasında, yavaşlık ve duyarlı bir tasarımın olmaması kesinlikle ana hatalar arasında yer alıyor. Ama sonuçta: Bir web sitesinin yavaşlığına ne sebep olur ve duyarlı bir tasarıma sahip olmak ne anlama gelir?

Temel olarak, yavaş bir web sitesi, diğer nedenlerin yanı sıra, barındırma, video ve diğer ağır görsel kaynakların kullanımıyla ilgili sorunlardan kaynaklanabilir. Duyarlı tasarım, ara yüzünüzün içerikte bozulma veya erişilemez olmadan herhangi bir cihaza, ekran türüne ve boyutuna uyarlanmasının garantisidir.

Bunlar, bir web sitesi oluştururken kaçınılması gereken hatalardan sadece birkaçı. Gerçek şu ki, kaçınılması gereken birçok başka eylem var. Web sitesi oluşturma sürecinin gerçekten yeterli olabilmesi için ne yapılması gerektiğini tam olarak bilen uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir.

Web Sitelerinde En Yaygın Hataları Modeno Digital ekibine danışarak yapmaktan kaçınır ve güncel teknolojiye sahip bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Modeno Digital Eskişehir Web Tasarım ve Eskişehir Sosyal Medya başta olmak üzere Eskişehir Reklam, Eskişehir Marka Tescili ve Eskişehir Dijital Reklam alanlarında 360 derece hizmet vermektedir.