Alan Adı Tescil İşlemleri

Alan adı yani domain, bir web sitesinin internet üzerindeki adıdır. Alan adları, "ip adresi" ile ağların birbiri ile iletişim de kalmasını sağlayan numara protokol sisteminin basit halidir, karmaşık ve ardışık olmayan ip numaralarının akılda kalması için kelimelerle çevrilmiş tanımlanma haline domain diyoruz.

Alan Adı Tescil İşlemleri konusunda profesyonel bir Dijital Reklam Ajansına ihtiyacınız varsa, buradan iletişime geçin.

Alan Adı Tescil İşlemleri

Alan Adı Tescil İşlemleri nedir?

Alan Adı Tescil İşlemleri planlanırken alan adı uzantılarının ne olduğunu bilmemiz gerekiyor. En yaygın olan alan adı uzantıları com, net ve org olarak bilinse de aslında işlevsellik olarak coğrafi konumlamalara göre bu durum değişir. Domain yani alan adı tescil ettirmek için belli başlı kriterler vardır.
Alan adları Belgeli ve Belgesiz olarak farklı kategorilere ayrılır. Belgesiz alan adları için .com,net,org gibi alan adları örneklenebilir. Fakat ticaret ve marka ile hizmet veren işletmeler için doğru alan adı seçimi belgeli alan adları olacaktır. Ülkemiz de “com.tr” alan adı işletmeler için örnek verilebilir.

Ekibimiz Alan Adı Tescil İşlemleri hizmetinin yanında firmaların markalaşması adına Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı, Dijital Marka Stratejisi, Marka Kimliği Oluşturma, Marka Hakları Koruma, Bilişim Hukuku hizmetlerini de vermektedir.

Her ülkenin resmi bir alan adı kurumu bulunmaktadır.
Ülkemizde de ALAN ADI ÇALIŞMA grubunun yönetimi ODTÜ tarafından yönetilmektedir.

ODTÜ ALAN ADI ÇALIŞMA kurumunun “alan adı tahsis” hizmetini özelleştirmesi ile birlikte, Alan adı tahsis firmaları yetkilendirilerek sektör içerisinde bir çok alan adı tahsis firması çalışmalarını sürdürmektedir.

Modeno Digital olarak, istiraklerimizden olan MODENO NET alan adı tahsis konusunda uzman kadrosu ile Alan Adı Tescil İşlemleri hizmetini vermektedir.

 

Modeno Digital olarak Eskişehir Alan Adı Tescil İşlemleri işlemlerini belgeli ve belgesiz alan adları tahsis olarak gruplandırdık. Alan adı seçimi ve Tescil işlemlerine ait tüm süreçleri bünyemizde bulunan uzmanlarla birlikte yapmaktayız. Örneğin; "com.tr" Alan adı tahsisi için Marka başvurularını nasıl Marka vekilleri ile yürütüyorsak aynı şekilde de alan adı tescil süreçlerini marka vekillerimiz ile yürütmekteyiz.

Modeno Patent bünyesinde marka vekili ünvanına sahip ekip arkadaşlarımız tahsis edilen "com.tr" alan adının tüm süreçlerini, Bilişim Hukuku çerçevesinde şirket avukatlarımız ile birlikte yönetmektedir.

"İletişimde aşinalık kayıtsızlık doğurur."
Bill Bernbach

Alan Adı Tescil İşlemleri ile Markanıza Değer Katın


Alan Adı Tescil İşlemlerinde firmanız ve işletmeniz için size en uygun alan adını araştırırız, marka tescil işlemleri gibi süreçleri geçirdikten sonra alan adını tescil ederiz.

Marka Vekilleri ve Şirket Avukatlarının görüşleri sonrası herhangi bir Marka Hakları Koruma problemi yaşamadan Alan Adı Tescil İşlemlerini tamamlarız.

Dilerseniz Backorder ile domain kayıt süresini yönetir, yeni tescile açıldığı zaman kayıt işlemlerini tamamlarız.

Profesyonel olarak Alan Adı Tescil İşlemleri belirli aşamalarla domain yönetimi servisimiz ile destek ekibimiz kontrolünde ücretsiz yönetilir.

Alan adı seçimi tıpki bir Marka Kimliği Oluşturmaya benzer. Domain, internet ortamında markanızın bir yüzü gibidir, adınızdır.

Potansiyel Hedef kitlenize ulaşmak, hizmetlerinizi, satışlarınızı, ürünlerinizi ve bilinirliğinizi arttırmak için doğru domain seçimi yapmak çok önemlidir.

Vermiş olduğumuz Alan Adı Tescil İşlemleri hizmetinde tüm süreci ekibimiz yönetir. Eskişehir Alan Adı Tescil İşlemleri hizmetini sağlarken ayrıca şu hizmetleri de komplike olarak yönetiriz;

 • Marka ve Danışmanlık
 • Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı
 • Dijital Marka Stratejisi
 • Marka Kimliği Oluşturma
 • Alan Adı Tescil İşlemleri
 • Marka Hakları Koruma
 • Bilişim Hukuku
 • Alan Adı Tescil İşlemleri

  Alan Adı Tescil İşlemleri de Domain seçiminde şu kriterler çok önemlidir;
  Yazımı kadar okunuşu da, kısa ve hatırlanabilir olmalı, kesme işareti (-) ile ayrılmamış yalın URL yapısı tercih edilmeli, hedef kitle için ürün ve hizmetleri tanımlayan anahtar kelimeler içerebilmeli, Hukuki süreç ve Marka ihlal haklarına dikkat edilerek telif hakkı ve marka araştırması yapılmalı, Kelime anlamları bütünlük içermeli, Hizmete yönelik planlama yapilmalı kurumsal bir firma için domain uzantısı kurumsal olmalı or: com.tr, Birden fazla ülkede e - ihracat yapan firmalar o ülkelere özel belgeli domain uzantılarını satın almalılar.

  Alan Adı Tescil İşlemleri online teklif!

  Online TEKLIF Alın!

  Alan Adı Tescil İşlemleri projeniz için en uygun ve profesyonel teklifi alabilirsiniz. Alan Adı Tescil İşlemleri teklifiniz mesai saatlerinde, aynı gün içerisinde tarafınıza ulaştırıyoruz. Alan Adı Tescil İşlemleri proje detaylarını için ekip arkadaşlarımızı size yönlendirebiliriz. 

  ONLİNE TEKLİF AL >>
  Alan Adı Tescil İşlemleri bize ulaşın!

  Sorunuz mu var?

  Alan Adı Tescil İşlemleri hizmetimizle ilgili aklınızda bir soru varsa eğer, uzman ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyar. Alan Adı Tescil İşlemleri ile ilgili tüm istek, talep, destek, şikayet ve önerilerinizi bizlere iletebilirsiniz.

  BİZE ULAŞIN >>

  bizden haberler

  Modeno Digital, Online ve Offline hizmetlerde her zaman en son teknoloji ve teknikleri kullanarak, çalıştığı firmalar tarafından talep edilen hizmetlerin kusursuz bir şekilde teslim edilmesi için çalışır.
  Sizin için hazırladığımız bizden haberler köşesinde de; Djital tasarım ve reklam dünyasının son gelişmelerini Sosyal Medya, Sosyal Medya Reklamcılığı, Web Tasarımı ve Programlama, Dijital Pazarlama, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Marka ve Danışmanlık, Raporlama - Analiz alanlarında trend ve güncel haberler bulunmaktadır.

  Yardıma mı ihtiyacınız var?

  İşinizi dijitale taşımak, rakiplerinizin önüne geçmek ve dijital'in gücü ile işinizi büyütmek istiyorsanız, biz buradayız.
  Bize bir mesaj bırakın, ekip üyelerimizden biri maksimum 24 saat içerisinde size geri dönecektir.