Web Sitem Google İlk Sayfasında Çıkmıyor Nasıl ilk sayfada çıkarım?
 • 12 Kasım 2022

Web Sitem Google İlk Sayfasında Çıkmıyor Nasıl ilk sayfada çıkarım?

Web Sitem Google İlk Sayfasında Çıkmıyor Nasıl ilk sayfada çıkarım?

Web Sitem Google İlk Sayfasında Çıkmıyor Nasıl ilk sayfada çıkarım? Sorusuna cevabı ve Google sıralamanızı yükseltmek için 7 ipucu bu yazıda sizi bekliyor.

Yandex, Bing, Yahoo ve Google gibi Arama Motorları algoritmalarını yılın belirli dönemlerinde değiştirir ve bu değişiklik web sitenize için oluşturduğunuz içerik düzeni ve kampanyaların sonuçlarını doğrudan etkiler. Bu değişikliklere uyum sağlama ve sürekli takip etmek oldukça zordur.

Bu değişiklikler olmasına rağmen arama motorunda belirli bir organik sıralama bulunmaktadır. Bu organik sıralama web altyapınız ve içeriklerinizin zenginliğine bağlı olarak belirlenen algoritmik puanlama ile belirlenir.

Birçok yöntem deneyip hala Google’da ilk sayfaya çıkamıyorsanız yazımızın devamında yer alan ipuçlarını denemenizi öneririz.

Belki de sadece yanlış stratejiler yüzünden başarılı olamıyorsunuz.

Bu makale ile yeniden bir rota hesaplamanıza yardımcı olacağız. Okumaya devam edin ve bunun nasıl mümkün olduğunu öğrenin!

Web sitenizin Google’da ilk sayfaya ulaşmasını engelleyen nedir?

Herkes belirli bir başlık, ürün adı veya odak anahtar kelimeler yazarak Google sonuçlarında 1. Sayfada çıkmayı ister. Ancak birçok işletme bu sonuçları elde edememektedir.

Pek çok web sitesi sahibinin bilmediği şey arama motorlarının sıralama sisteminin içeriğin bolca kullanılmasına değil doğru şekilde bir hiyerarşi içerisinde olmasına bağlı olduğudur.

Web sitenizin Google’da birinci sayfaya çıkmasına engel olan uygulamalar arasında aşağıdaki durumlar öne çıkanlardır:

 • Hizmet, Ürün veya Yazılarda sizinle alakasız içeriklerin kullanımı
 • Başlıklarda ve linklerde optimizasyonun olmaması
 • Güncel olmayan, kopya ve tekrar içeren bilgilerin yayınlanması
 • Sitenizin zamanında açılamaması
 • Google sonuçlarında alternatif metinlerin bulunmaması

Tüm bunlar Web Sitem Google’ın İlk Sayfasında Çıkmıyor: Nasıl ilk sayfada çıkarım? Sorusunda en öne çıkan hata ve eksiklerin başında gelmektedir.

Google Sıralamanızı Yükseltmek ve Geliştirmek için 7 İpucu

Yukarıda bahsettiğimiz durumların aksine, web sitenizi arama motorlarına daha çekici hale getirmek için uygulanabilecek başlıca eylemler bulunuyor.

Şirketinizin web’deki görünürlüğünü artıracak organik stratejiler için yedi öneriden oluşan bir liste hazırladık.

Web Sitem Google İlk Sayfasında Çıkmıyor Nasıl ilk sayfada çıkarım? 2024 - web sitem google ilk sayfasinda cikmiyor nasil ilk sayfada cikarim - Modeno Digital

 1. Anahtar Kelimeleri Doğru Kullanın

İnternet kullanıcıları Google’da bir konuyu bulmak istediklerinde ne yapar?

Elbette doğrudan bulmak istedikleri sonuç ile alakalı olan Terimi arama motoruna yazıp konuyla ilgili sonuçları bulmayı beklerler.

Bu nedenle Google’da kolayca bulunabilmek istiyorsanız, hedef kitlenize web sitenize yönlendirecek anahtar kelime seçimini doğru yapmanız önemlidir.

Şirketinizin sektörü ile alakalı ifadeleri bulmak için, günümüzde web kullanıcıları için gerçekleştirilen alakalı aramaları gösteren Google Trends gibi özel araçlardan yardım alabilirsiniz.

 1. İçeriğinize Bağlantılar Yerleştirin

Web Sitesini Google’da ilk sayfaya çıkarmak isteyenler için bir diğer strateji ise içeriğe içeriğin birbirine linklerle bağlanmasıdır.

Bu linkleri birbirine bağlarken adreslerin doğru konumlandırıldığından ve sorunsuz çalıştığından emin olmalısınız. Bu sayede sitenizin belirli çıkış yapmış olduğunuz linkleri referans olarak arama motorlarına vurgulayarak sitenizin kalitesini arttırmanız mümkün olacaktır.

 1. Yazılarınızda Önemli Noktaları Vurgulayın

Web Sitenizin Google’ın dikkatini çekmesini istiyorsanız, yazılarınızda önemli olan kısımları kalın, tırnak içerisinde veya özel alanlarda sunabilirsiniz.

Örnek: Web Sitem Google İlk Sayfasında Çıkmıyor Nasıl ilk sayfada çıkarım? Cümlesinin kalın kullanımı.

Bunu yapmanız yazılarınızın daha kolay fark edilmesini ve okunmasını sağlayacağından Google tarafından kalite içeriğiniz için olumlu dönüşler alacaksınız.

 1. Sayfa ve Yazılarınıza Videolar Ekleyin

Google arama sonuçlarında videolar için özel bir bölüm olduğunu fark etmişsinizdir.

Bu özel bölüm aynı zamanda web sitenizi ilk sıraya getirmeniz için harika bir yoldur.

Mümkün oldukça içerik sayfalarınızda hem görsel hem işitsel içeriklerin olmasını sağlayın, böylece arama motoru sıralamasında öne çıkma olasılığınızı artırabilirsiniz.

Örnek: Web Sitem Google İlk Sayfasında Çıkmıyor Nasıl ilk sayfada çıkarım? Sorusu için bir cevap videosunun paylaşılması.

 1. İçeriğinizde Bulunan Bilgileri Sunmak için tabloları kullanın

Web Sitenizde yer alan Tablolar, içeriğin basit bir şekilde sunmanın yanı sıra işletmelere Google’da öne çıkma fırsatı da sunan araçlardır.

Bunun nedeni, arama motoru algoritmasının, bu tür dosyaları kullanan web sitelerinin kullanıcılara kaliteli içerik sunarak onları arama sonuçlarının en üstüne yerleştirdiğini anlamasıdır.

 1. Sitede bir SSS oluşturun

Son dönemde fark etmişsinizdir Google Arama Sonuçlarında sıralamasının en üstünde kısa, öz ve eksiksiz yanıtlar gösteren içeriklere daha fazla öncelik vermektedir.

Bu durumdan yararlanmak için sizin de yapmanız gereken web sitenizde kullanıcıların işiniz ve işletmeniz hakkında genellikle sordukları temel soruları ve cevapları içeren bir SSS oluşturun ve Arama Sonuçlarında web sitenizin bulunmasını kolaylaştırın.

Örnek:

Soru: Web Sitem Google İlk Sayfasında Çıkmıyor Nasıl ilk sayfada çıkarım?

Cevap: Web Sitenizi Google’da ilk sayfaya çıkarmak için bu adımları izlemeniz gerekir.

 1. Hızlı ve Kolay Ulaşılabilir Olun

İnternet Kullanıcılarının deneyimleri, Web Sitenizde geçirdikleri zaman sizin de Google arama sonuçlarındaki yerinizi belirleyen önemli faktörlerdendir.

Web Sitem Google İlk Sayfasında Çıkmıyor Nasıl ilk sayfada çıkarım? Sorusunun cevabını ancak web sayfasınız doğru hızda ve ihtiyaçlara zamanında cevap verirse bulabilirsiniz.

Hedef kitlenize ve web sitenizin ziyaretçilerine site içerisinde zaman kaybetmeden, uğraşmadan ve sıkılmayacakları bir web gezintisi sunmanız gerekir. Bunun doğru şekilde olabilmesi Kullanıcı Deneyimi Açısından web sitenizin web standartlarına uygun olması gerekir.

Umuyoruz Web Sitem Google İlk Sayfasında Çıkmıyor Nasıl ilk sayfada çıkarım? yazısı sizin için faydalı olmuştur.

 

Web Sitem Google İlk Sayfasında Çıkmıyor Nasıl ilk sayfada çıkarım? yazımıza benzer diğer yazıları sizin için derledik ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

 1. Eskişehir Web Tasarım Fiyatları
 2. Eskişehir Web Tasarım Ajansları
 3. Eskişehir Web Tasarım Ajansı
 4. Eskişehir E-Ticaret Müşteri Odaklanma

 

Modeno Digital ile web siteniz için daha iyi sonuçlar elde edin!

Web Sitem Google İlk Sayfasında Çıkmıyor Nasıl ilk sayfada çıkarım? yazımızda da bahsettiğimiz konular ve daha fazlası için Modeno Digital ile iletişime geçebilir ve Web sitenizi Google’da ve internetteki diğer alanlarda öne çıkarmak için yardım alabilirsiniz.

Modeno Digital’i arayın! Dijital Dünyada daha iyi sonuçlar elde etmek için şirketinizin beklentilerine göre özelleştirilmiş bir SEO stratejisi oluşturalım.

Modeno Digital ile hemen iletişime geçmek için online destek ve online forum’u kullanabilirsiniz.