Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlama

Her Sosyal Medya kullanıcı ortalama her gün Sosyal Medyada Viral Pazarlama Kampanyaları ile karşılaşıyoruz. Ama bu durumun tam olarak ne olduğunu fark edemiyoruz.

Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlama

Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlama nedir?

Viral Pazarlama, bir markanın ya da ürünün satışını bir hastalık gibi hızlı ve kişiden kişiye yayılarak çok hızlı şekilde ilgi uyandıran, tanıtım ve satış sağlayan sosyal medya pazarlama türüdür. Viral Pazarlamadaki ana fikir, içerikleri kullanıcıların paylaşmayı seçmesidir. Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlama yöntemi hızı ve kitlelere kolay erişebilmesi nedeniyle çoğu zaman en organik sosyal medya pazarlama türü olmaktadır.

Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlamanın en önemli avantajları; Düşük maliyet, Yüksek kitle erişimi, Zorlayıcı ve Dayatıcı değil kendi isteği ile olması, yeni markaların ve bilinirlik oluşturmak isteyen markaların beklentilerini karşılıyor olmasıdır.

Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlama öncesi yapılması gereken en önemli adım kitle analizidir.

 

Ürünlerinize, Markanıza ve Tanıtımını yapacağınız içeriği neye göre oluşturup servis edeceğinizi belirlemek için sosyal medya kullanıcılarının yaş, eğitim ve yaşadığı yer gibi birçok faktör vardır. Bu demografik faktörlerden yola çıkarak içerik oluşturma stratejisinin belirlenmesi ve bu içeriği destekleyen fikrin ortaya çıkmasıyla devam eder. Bu nedenlerden dolayı başarılı bir Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlama uygulaması ancak profesyonel bir ajans ile mümkün olacaktır.

 

"Sosyal medyanın amacı,
müşterileri kişisel misyonerinize dönüştürmektir."
-Shane Barker

Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlama ile Markanıza Değer Katın


Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlama oluşturabileceğiniz sosyal medya platformları sayarsak; Facebook Reklamcılığı, Influencer Reklamcılık, LinkedIn Reklamcılığı ve Pinterest Reklamcılığı Bu platformların başında gelen ve en yüksek geri dönüşüm alabileceğiniz platformlar ise Instagram Reklamcılığı, YouTube TrueView Reklamcılığı ve Twitter Reklamcılığı olacaktır.

Sıkça kullanılan iki tür Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlama yöntemi vardır. İlki planlanmış ve kullanıcıların içeriğin tanıtım – reklam amaçlı olduğunu bildiği şekilde, İkincisi gizli yani kullanıcılarının markadan bağımsız geliştiğini düşündüğü Viral Pazarlama şeklidir. Her iki yolda da önemli olan kullanıcılarının etkileşime girmesidir. Görüşlerden doğan hareketlilik ile viral kampanya etkisini gösterir.

Modeno Dijital, Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlama planlaması, stratejileri ve viral içerik oluşturulması süreçlerini markaları için yüksek geri bildirim alması için hazırlıyor ve istemiş olduğunuz başarı hedefine sizi taşıyor.

Eskişehir Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlama
Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlama online teklif!

Online TEKLIF Alın!

Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlama projeniz için en uygun ve profesyonel teklifi alabilirsiniz. Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlama teklifiniz mesai saatlerinde, aynı gün içerisinde tarafınıza ulaştırıyoruz. Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlama proje detaylarını için ekip arkadaşlarımızı size yönlendirebiliriz. 

ONLİNE TEKLİF AL >>
Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlama bize ulaşın!

Sorunuz mu var?

Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlama hizmetimizle ilgili aklınızda bir soru varsa eğer, uzman ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyar. Sosyal Medya Kampanya ve Viral Pazarlama ile ilgili tüm istek, talep, destek, şikayet ve önerilerinizi bizlere iletebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN >>

bizden haberler

Modeno Digital, Online ve Offline hizmetlerde her zaman en son teknoloji ve teknikleri kullanarak, çalıştığı firmalar tarafından talep edilen hizmetlerin kusursuz bir şekilde teslim edilmesi için çalışır.
Sizin için hazırladığımız bizden haberler köşesinde de; Djital tasarım ve reklam dünyasının son gelişmelerini Sosyal Medya, Sosyal Medya Reklamcılığı, Web Tasarımı ve Programlama, Dijital Pazarlama, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Marka ve Danışmanlık, Raporlama - Analiz alanlarında trend ve güncel haberler bulunmaktadır.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

İşinizi dijitale taşımak, rakiplerinizin önüne geçmek ve dijital'in gücü ile işinizi büyütmek istiyorsanız, biz buradayız.
Bize bir mesaj bırakın, ekip üyelerimizden biri maksimum 24 saat içerisinde size geri dönecektir.