SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu)

Sosyal medyadan trafik ve sonuç alabilmenin de yolları olduğunu biliyor muydunuz?

Yapılan bir araştırmaya göre ortalama olarak bir web sitesinin toplam trafiğinin %33’ü sosyal medyadan geliyor.
Bu rakam büyük bir kitle ve trafik demek.

Sosyal medyadan istenilen sonuç alınamıyorsa eğer, sorun sosyal medyada değil, web siteniz olabilir!
Bu yüzden doğru sonuç için SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) hizmeti veriyoruz.
SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) ile doğru hedef kitleye ulaşırsınız.

Bizlere; buradan iletişime geçerseniz, sizlere ücretsiz bir SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) analizi hazırlayabiliriz!

SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu)

SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) nedir?

Hergün düzinelerce kullanıcı, milyarlarca içerik paylaşımında bulunuyor. Sosyal medya platformları üzerinden içerikleri beğeniyor, tweetliyor, paylaşılıyor. Sizin web sitenizde paylaşılan web sitelerden bir tanesi olabilir.
Beğeni, tweet ve paylaşımların sosyal ağlarda nasıl bir performans göstereceğini, web sitenizin SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) ile sağlarsınız.
Doğru yapılandırılmış bir SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu), sosyal medyadan sonuç almanız için artık bir mecburiyet ve bu mecburiyeti yerine getirmek için için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu), Organik SEO, E-Ticaret SEO, Uluslararası SEO, Anahtar Kelime Araştırma ve Amaç Belirleme, SEO Planlama ve Danışmanlığı adımlarını da gözden geçirmeniz gerekiyor.

Sosyal medyadan başarılı bir sonuç elde edebilmek için öncelikle hedef kitle vb dijital stratejilerin planlanması yerine web sitenizin teknik olarak hazır olması gerekiyor yani başka bir söylem ile sosyal ağların kurallarına uyması gerekiyor!

Günümüz de işletmelere, markalara Sosyal Medya Yönetimi hizmeti veren ajansların yaptığı en büyük hata zaten budur. İşletme sahibi profesyonel olarak Sosyal Medya Yönetimi hizmetini aldığını zanneder, aslında yapmış olduğu yatırım, doğru yazılım planlaması yapılmadığı için maalesef boşa harcanmıştır.

 

Sosyal medyadan aktif olarak başarılı bir sonuç alabilmek için teknik geliştirmeler ve yazılımsal hamleler yapmamız gerekiyor. Sadece Tasarım ve görsel resimler kullanarak paylaşım planlaması yapmak ya da #hastag eklemek ne yazık ki yeterli değil. Eğer bu görünüm sadece robotlar tarafından inceleniyor olsaydı, sadece paylaşım planlaması yapar, güzel görseller kullanır ve #hastag ekler dururduk sonuç? Tam puan alıp sosyal medya da başarılı olurduk. Sosyal medyada işler ne yazık ki böyle yürümüyor. Birçok işletme ve marka sahibi firmanın sosyal medya ajanslarından hizmet alıyor olduğunu zannetmesi de, sonuç olarak başarısız olmasının temelinde böyle bir durum yatıyor.

 

"İnternetin güçlü yanlarından biri, tüketicilerin dijital bir samanlıkta doğru iğneyi bulmalarına yardımcı olma yeteneğidir."
Jared Sandberg

SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) ile Markanıza Değer Katın


Her sosyal ağ platformunun kendine özgü kuralları var.
Web sitenizle ilgili teknik optimizasyonunu yapmak kadar bunları eşleştirdiğiniz sosyal medya entegrasyonu da çok önemli. Yazılımsal Kodlar ve teknik geliştirmeler sadece SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu)nun içeriğinde yer almaz.
Bu geliştirme aşamaları muhakkak gereklidir fakat yeterli değildir.
Teknik ayarlamalar platformlara göre ayarlanmalı ve web sitesi ile sosyal medya hesapları eşleşmeli, sonrasında Pazarlama stratejileri dijital ortama göre kurgulanmalı ve arkasından da Görsel ve metinsel paylaşım planlaması yapılmalı, Standart kalıp içerikler yerine marka kimliğiniz ile özdeşleşmiş senaryolarla planlama yapmalısınız. Paylaşım ve beğeniler insanların arkadaşları tarafından ve sosyal medya üzerinde gerçekleştiği kadar bu paylaşımı yapan ve gören kullanıcıların potansiyel müşteri kitleniz olduğunu da asla unutmamalısınız.
Eskişehir SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) hizmetini komplike olarak şu hizmetlerle yönetiyoruz;

 • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
 • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
 • SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu)
 • Organik SEO
 • E-Ticaret SEO
 • Uluslararası SEO
 • Anahtar Kelime Araştırma ve Amaç Belirleme
 • SEO Planlama ve Danışmanlığı
 • Eskişehir SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu)

  SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) hizmetimiz ile Sosyal ağlardan etkili bir şekilde sonuç alabilirsiniz. Ücretsiz analiz ve daha fazla bilgi edinmek isterseniz buradan bizlere ulaşabilirsiniz.

  SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) online teklif!

  Online TEKLIF Alın!

  SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) projeniz için en uygun ve profesyonel teklifi alabilirsiniz. SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) teklifiniz mesai saatlerinde, aynı gün içerisinde tarafınıza ulaştırıyoruz. SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) proje detaylarını için ekip arkadaşlarımızı size yönlendirebiliriz. 

  ONLİNE TEKLİF AL >>
  SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) bize ulaşın!

  Sorunuz mu var?

  SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) hizmetimizle ilgili aklınızda bir soru varsa eğer, uzman ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyar. SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) ile ilgili tüm istek, talep, destek, şikayet ve önerilerinizi bizlere iletebilirsiniz.

  BİZE ULAŞIN >>

  bizden haberler

  Modeno Digital, Online ve Offline hizmetlerde her zaman en son teknoloji ve teknikleri kullanarak, çalıştığı firmalar tarafından talep edilen hizmetlerin kusursuz bir şekilde teslim edilmesi için çalışır.
  Sizin için hazırladığımız bizden haberler köşesinde de; Djital tasarım ve reklam dünyasının son gelişmelerini Sosyal Medya, Sosyal Medya Reklamcılığı, Web Tasarımı ve Programlama, Dijital Pazarlama, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Marka ve Danışmanlık, Raporlama - Analiz alanlarında trend ve güncel haberler bulunmaktadır.

  Yardıma mı ihtiyacınız var?

  İşinizi dijitale taşımak, rakiplerinizin önüne geçmek ve dijital'in gücü ile işinizi büyütmek istiyorsanız, biz buradayız.
  Bize bir mesaj bırakın, ekip üyelerimizden biri maksimum 24 saat içerisinde size geri dönecektir.